Basha, mesazh për Olldashin: E kam kërkuar këto 3 vite të vështira…

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka kujtuar sot me një mesazh demokratin e ndjerë, Sokol Olldashin, ish-deputetin dhe ish-ministrin e Transporteve në qeverinë Berisha.

Në një postim në faqen e vet në FB, Basha shkruan se e ka kërkuar shpesh në kujtimet e tij Olldashin dhe aty ka gjetur “forcen dhe vendosmerine per te vazhduar betejen qe nisem se bashku, per nje PD te bashkuar, te hapur, te forte, per tu perballur dhe per te fituar perballe nje klike te kriminalizuar e korruptuar deri ne palce”.

Mesazhi i Bashës për Olldashin

Kujtoj sot bashkë me qindra e mijëra demokratë mikun, kolegun, njeriun e perkushtuar, demokratin Sokol Olldashi.

Koha ka fluturuar. Por ne keto tre vite te veshtira shpesh e kam kerkuar ne kujtimet e mia dhe aty kam gjetur forcen dhe vendosmerine per te vazhduar betejen qe nisem se bashku, per nje PD te bashkuar, te hapur, te forte, per tu perballur dhe per te fituar perballe nje klike te kriminalizuar e korruptuar deri ne palce.

Sokoli na mungon te gjitheve. Por vlerat e tij jane te forta dhe te gjalla tek dëshira e vullneti i çdo demokrati për bashkim, për të ecur përpara dhe për të marrë përgjegjësitë e ndryshimit te madh qe po vjen.