Bayerni ka një lajm të keq për Riberyn

Bayern Munich ka mohuar se ka nënshkruar kontratë të re me Franck Riberyn deri në vitin 2018

Sipas L’Equipe, Franck Robery dhe Bayern Munich kishin arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës, por kjo është mohuar nga skuadra gjermane.

“Gazeta franceze L’Equipe ka raportuar se Bayern dhe Ribery kanë vazhduar marrëveshjen deri në vitin 2018, por këto raportime janë të gabuara” janë deklaruar autoritetet e klubit gjerman në faqen e tyre zyrtare.

Ribery, iu bashkua Bayernit në vitin 2007 nga Marseille dhe ka më shumë se 300 paraqitje në të gjitha garat me kampionët gjermanë. /Express/