Bota e futbollit ngushëllon familjarët e viktimave

Një numër i madh klubesh nga e mbarë bota kanë shprehur ngushëllime për futbollistët që humbën jetën si pasojë e rrëzimit të një aeroplani në Kolumbi.

Një numër i madh klubesh nga e mbarë bota kanë shprehur ngushëllime për futbollistët që humbën jetën si pasojë e rrëzimit të një aeroplani në Kolumbi.

Sipas mediave botërore, 75 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë kanë shpëtuar pas rrëzimit të aeroplanit i cili ishte duke bartur skuadrën braziliane të futbollit, Chapecoense.

Përveç shumë klubeve të njohura Evropiane e botërore, edhe lojtarë si Pato, Willian i Chelseat e shumë të tjerë, kanë shprehur ngushëllime për familjarët e viktimave.