Bravo/ Andi Bushati i shkruan studentes që sulmoi me bojë ministren Nikolla

Analisti Andi Bushati ka reaguar pas sulmit me bojë ndaj ministres së Arsimit Lindita Nikolla. Bushati thotë se ky gjest i studentes duhet vlerësuar pasi këta qeveritarë nuk meritojnë asgjë tjetër.

“E filluan me vezë. Po e vazhdojnë me bojë dhe nuk dihet si do të përfundojë. Por, një gjë duhet thënë: thjesht bravo. Këta njerëz që genjejnë për të marrë vota dhe pastaj sillen krejt ndryshe, që po mbushin qytetet me plehra, universitetet private me centimet e fundit të prindërve, që po betonizojnë Tiranën, dhe që punojnë vetëm oligarkët dhe për xhepat e tyre, jo vetëm nuk meritojnë respekt, por nuk janë të denjë as për kritika. Gjuha e vetme ndaj tyre janë vezët dhe boja”, shkruan Andi Bushati.