Carrie Fisher zbulon lidhjen e dashurisë me Harrison Ford në filmin ‘Star Wars’

Princesha Leila dhe Han Solo nuk ishin çift vetëm në ekran. Ndërsa vazhdojnë xhirimet e kapitullit të tetë të sagës “Star Wars”(Lufta e Yjeve) mbërrin një thashethem ndoshta i imagjinuar nga shumë persona.

Harrison Ford dhe Carrie Fisher kanë patur një histori dashurie pikërisht në setin e filmit të parë, 33 vjet më parë. E tregon vetë aktorja , që ka publikuar autobiografinë “Ditari i Princeshës”.

“Ka zgjatur vetëm tre muaj, por ishte shumë intensive.Ishte shumë argëtuese, gjatë javës ishte Han Solo dhe Leia, ndërsa ishim Carrie dhe Harrison gjatë fundjavës”, shpjegon aktorja.

Për kohën Carrie ishte 19 vjeç dhe në faqet e ditari të saj kiste shkruar sesi shpresonte që Ford t’i kërkonte të martoheshin dhe tí jepte një unazë floriri me mbishkrikimin “Carrison”.

Ford, atë kohë ishte 34 vjeç, dhe ishte martuar me Mary Marquardt, me të cilën u divorcua disa vite më parë./Tgcom24/ATSH