Cristiano Ronaldo 12 gola larg për tu bërë ‘Mbreti i Evropës’

Cristiano Ronaldo është afër një rekordi të ri personal.

Pas shumë golave që ka shënuar ai po synon që të kap rekordin si shënuesi më i mirë në 5 kampionatet më të fortë të Evropës.

Para tij janë legjenda gjermane Gerd Muller me 365 gola dhe anglezi që luajti me Chelsean, Tottenhamin dhe Milanin, Jimmy Greaves që është i pari me 366.

Ronaldo deri tani ka 354 gola dhe i duhen edhe 12 gola që ta barazojë Greavesin.

Duke e parë formën e mirë të Ronaldos me Real Madrid, nuk do të ishte befasi nesë do ta arrinte vetëm në më pak se 10 ndeshje.

Sipas një kalkulimi ai do të thyej këtë rekord në muajin shkurt, ose më herët.

Por mos të harrojmë se në lojë është edhe Leo Messi që ka 321 gola në La Liga, 33 më pak se Ronaldo, por dy vite më pak në moshë.