Detaje nga vrasja misterioze e 19-vjeçarit në Elbasan

Vrasja e 19-vjeçarit Gazment Sllami në fshatin Guri i Zi pak minuta më parë shfaq një sërë pikëpyetjesh dhe misteresh. I riu është gjetur i qëlluar me arrmë zjarri në një kodrinë në fshatin Gur i Zi jo shumë larg banesës së tij.

Gazment Sllami  kishte dalë nga shtëpia rreth orës 2 të drekës pa thënë se ku po shkonte. Teksa rreth orës 4, familjarët kanë dëgjuar një të shtënë që nuk dihet ende a ka qenë pistoletë apo kallashnikov, 200 metra larg shtëpisë. Ata kanë dalë menjëherë të tmerruar pa ditur se para syve do kishin trupin e pajetë të djalit të tyre. Në një kodrinë pranë banesës familjarët gjetën të vdekur Gazmentin të cilin e kanë cuar menjëherë në spital. Teksa kanë kaluar disa orë ngja ngjarja, nuk dihet ende se kush mund të jetë shkaku apo autorët e mundshëm. Dyshohet paraprakisht se autorët mund të jenë miq apo të njohur të viktimës, sikuse shkruan “Panorama”. Megjithatë, ajo që e mbush me mister vdekjen e të riut është se ai nuk ka pasur konflikte me njeri në zonë, njihej si djalë shembullor, i urtë. Deri tani janë marrë në pyetje, shokë, të afërm e familjarë, për të shkuar tek zbardhja e ngjarjes.