‘Drejtori i policisë së Korçës kërcënon policët: Zgjedhjet në Kolonjë t’i fitojë PS ose do hiqeni nga puna’

Drejtori i Policisë së Korçës ka kërcënuar punonjësit e policisë për zgjedhjet e nesërme në Kolonjë për kryebashkiak.

Ky është denoncimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili thotë se policëve iu është bërë presion që zgjedhjet t’i fitojë Partia Socialiste ose në të kundërt rrezikojnë vendin e punës.

Berisha denoncon gjithashtu faktin se policia u ka bërë presion edhe aktivistëve të Partisë Demokratike.

Denoncimi i ish-Kryeministrit Sali Berisha:

Qytetari dixhital denoncon:

Rrethim policor ne Kolonje
Drejtori i policise se Korçes policeve: ose fitoren e PS ose vendin e punes.
Presione policeske ndaj aktivisteve te opozites! sb

“Pershendetje doktor
Ju shkruajme nga Kolonja
Kemi presion te jashtzakonshem nga strukturat shteterore te PS. Sot drejtori i policise se qarkut korce ka thirrur gjithe policet e rrethit ne mbledhje te jashtezakonshme duke i kercenuar haptazi se nqs ne dt 21 nuk fiton kandidati i PS te gjithe ata qe dyshohen te jene te djathte do te lirohen nga puna menjehere
Policia e rrethit shpesh na ndal duke shoqeruar te rinjte dhe duke kontrolluar makinat tona duke i mbajtur te bllokuara per ore te tera ne menyre qe tju lene liri veprimi eksponenteve te PS per te ushtruar presion dhe blere voten”