Dy adoleshentë në pranga për vjedhjen e 1 mijë eurove. Ja ku ka ndodhur ngjarja

Dy adoleshentë janë vënë në pranga nga policia pasi janë kapur në flagrancë duke vjedhur një banesë. Ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë në Shkodër.

Burime nga policia thanë se kanë arrestuar dy adoleshentë, K. G. 14 vjeç dhe M. K., 15 vjeçtë dy banues në Shkodër

Arrestimi i tyre ëhstë bërë sepse dyshohet se në datë 26 nëntor 2016, kanë kryer vjedhje në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në banesën e 31-vjeçarit me inicialet GJ. T., banues në Shkodër, ku kanë marrë 2 varëse floriri, 1 unazë floriri dhe një shumë prej 1100 Euro.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua njëra nga varëset e floririt, e cila iu gjet shtetasit K.G.

Dosja iu referuan Prokurorisë së Shkodrës, për veprën penale “Vjedhja, në bashkëpunim”.