FOTO/ Balla tregon për çfarë folën Rama dhe Rumenige në “Alianz Arena”

Kryeministri Rama ishte i ftuar nderi i Bayern Munchen per te ndjekur ndeshjen me Leverkusen. Ka qenë vetë kreu i qeverisë ai që ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale se ishte një nga të ftuarit e nderit të kësaj sfide.
“Edhe pse jo ‘bajernist’ kam privilegjin të jem sonte i ftuar nderi i Bajernit te Mynihut. Faleminderit per respektin Karl-Heinz Rummenige!”, – ishte mesazhi i tij në rrjetet sociale.
Kryeministri shqiptar njihet si një tifoz i Italisë, por kishte marrë me vete deputetin Taulant Balla që e mban veten si tifoz “i regjur” i Bayern.
“Pata edhe une nderin te jem bashke me Kryeministrin ne kete feste per bavarezet. Nje super pritje dhe bisede e kendshme me Karl Heinz Rumenige CEO i Bayern Munchen per futbollin dhe kujtimet e tij nga Shqiperia, ku Bayern dhe Gjermania kane shume tifoze” – shkroi Balla në rrjetet sociale.