FOTO/ Dhuna dhe terrori në ndeshjen me Izraelin, kombëtares i ikin edhe Ballistët e Tetovës

Tifo grupi nga Tetova “Ballistët” kanë hedhur akuza ndaj forcave të rendit gjatë ndeshjes me Izraelin. Një ditë më parë ishin Tifozët Kuq e Zi që reaguan dhe sot është Tifo grupi nga Tetova “Ballistët” ata kanë reaguar ashpër ndaj forcave të rendit për sjellje jo korrekte para ndeshjes Shqipëri – Izrael.

Reagimi i plotë i Ballistëve të Tetovës:

Edhe një herë e treguat veten se për ju vlen me shumë një i huaj se sa kombi dhe Vatani!.. Jeni në gjendje të bëni ç’mos vetëm e vetëm të dilni mirë në sy të armikut.. NE SI TIFOGRUP REAGOJMË ASHPËR NDAJ DHUNËS NGA ANA FEDERATËS POASHTU EDHE NGA ANA E FORCAVE POLICORE?!!.

1.Na ndaluat disa orë në kufi me maltretime të shumta sikurse të ishim armiqtë më të mëdhenj të vendit…

2.Ndalimi i transparentit për arsye mizore që vetëm një mendje e sëmurë si z.Armando Duka me bandën e tij mund ta shpikin.

3.Ndalimi i rekuizitave në stadium ,kinse qenkan me shkrime provokative për hebrejtë .TURP!!!!

4. Dhuna e ushtruar nga policia ne disa anëtarë tanë…

Ju jeni kancer i kësaj Kombëtare.

POR VETËM NJË GJË TA KENI TË QARTË: Se për çdo ESAT PASHË TOPTANI, ka dhe një AVNI RUSTEM.auto_ballistat1479299972