Foto-galeri/ Bota shpreh solidaritetin për klubin brazilian Chapecoense

Tragjedia ajrore që i mori jetën 71 personave, përfshirë këtu ekipin brazilian të futbollit, The Chapecoense, ka prekur opinionin e mbarë botës.

Institucione të rëndësishme sportive dhe jo vetëm kanë shprehur solidaritetin e tyre për humbjet e jetëve duke ngjyrosur monumentet në ngjyrën e fanellave të ekipit.

Stadiumi legjendar i Anglisë, Wembley, Allianza Arens, Kulla Eifel në Paris, Krishti Shembëllues në Brazil, etj janë kthyer në ngjyrë të gjelbër.

nintchdbpict000285645818bota-2bota-5christ-the-redeemereffel-towernintchdbpict000285632589nintchdbpict000285643359nintchdbpict000285645818