FOTO/ Greqi, arrestohen tre persona që transportonin marihuanë nga Shqipëria

Tre persona, dy meshkujt dhe një femër janë arrestuar nga policia greke ndërsa transportonin me makina 63 kg marihuanë.

Ata po udhëtonin me makinë në rrugën Egnatia, në aksin  Krystalopigis – Siatista kur ngjallën dyshime nga policët e Divizionit të Narkotikëve të Kastorias. Dy prej tyre ishin meshkujt të moshës 48 dhe 18 vjeç, kurse i treti ishte femër e moshës 19 vjeçare.

Në makinën që drejtohej nga 48-vjeçari, u gjetën katër çanta me 106 pako që përmbanin rreth 63 kg marihuanë.

Ndërsa, makina e dytë ishte sinjalizuesja dhe aty ndodheshin të rinjtë, një djalë 18 vjeç dhe një vajzë 19 vjeçe