FOTO/ Jeta e re e Osvaldos, nga sulmues klasi në roker

Futbolli tashmë është vetëm një kujtim për Pablo Daniel Osvaldon.

Pasi ishte protagonistë në Serie A, Premier League dhe La Liga me skuadra si Inter, Milan, Juventus, Roma, Southampton dhe Espanyol, ai ka vendosur që të gjitha këto histori t’i lerë pas shpine.

Në të ardhmen e tij nuk ekziston futbolli apo sporti më i ndjekur në botë, por tani e tutje vetëm muzika.

Argjentinasi tashmë është një roker dhe grupi i tij quhet ‘Barrio Viejo”.

Ata kanë filluar aventurën e tyre në një klub nate në Buenos Aires në Argjentinë në prani të 400 personave.