FOTO/ Klani shqiptaro-italian i drogës në Siçili, ja emrat e të arrestuarve. Kapoja ishte shqiptar

Hetime të nisura që një vit më parë nga drejtoria e Antimafias në Ragusa kanë përfunduar me shkatërrimin e një klani shqiptar dhe italian të trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali. Siç edhe shkruajnë mediat italiane, në pranga kanë përfunduar 17 persona, shqiptarë, italianë dhe tunisianë, bën të ditur SYRI.net.

Në një konferencë për median, policia e Ragusas dhe drejtoria e Antimafias kanë thënë se kapoja i këtij klani të trafikut të drogës është një shqiptar i identifikuar me emrin, Julian Hoxha, shkruan SYRI.net.

Ai kishte bashkëpunëtorë të tjerë shqiptar, italianë e tunizian. /SYRI.net

Ja kush janë të arrestuarit:

Julian Hoxha, shqiptar

Erisa Gjonaj, shqiptare

Algert Selmani, shqiptar

Xhediljan Selmani, shqiptar

Martina Chiaramonte, italiane

Dakhil Majri, tunizian

Justyna Ëudarczyk, tunizian

Fadëa Chaggar, tunizian

Carmelo Baglieri, italian

Giorgio Selvagio, italian

Giorgio Assenza, italian

Lorenza Salonia, italiane

Mery Salonia, italiane

Image