FOTO LAJM: Ilir Meta dhe Lulzim Basha trokasin gotat në Pallatin e Brigadave

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani dhe Zonja e Parë, Odeta Nishani dhanë të hënën në mbrëmje në Pallatin e Brigadave, pritjen zyrtare me rastin e Festës Kombëtare, Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, në të cilën ishin të pranishëm Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, Presidenti i Kosovës, Hashim
Thaçi, deputetë të Kuvendit, anëtarë të Qeverisë, ish-Presidentë, ish-kryeministra, etj.

Në fund të ceremonisë dhe pas fjalës së rastit nga ana e Presidentit, nuk kanë munguar ar urimet mes të ftuarve, ku bie në sy, trokitja e gotave mes kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kreut të Kuvendit, Ilir Meta.