Foto/ Nostalgjia ribashkon Françesk Radin dhe Mariza Ikonomin pas 22 vitesh

“Telefonatë zemrash” është kënga e njohur e festivalit të vitit 1994, që u interpretua nga Françesk Radi dhe Mariza Ikonomi, atë kohë një vajzë e vogël. Ajo është një prej këngëve më të bukura të atyre viteve dhe kushdo që e ka dëgjuar e kujton me mall.

Nostalgjia ka bërë që pas 22 vitesh dy këngëtarët të bashkohen sërish për të kënduar. Kjo tregohet në postimin e fundit të Ikonomit të Instagram.

. “Si kohërat e vjetra, por kjo e sotmja ishte edhe më e bukur,”-shkruan ajo krahas fotos së publikuar, ndërkohë që Radi shfaqet me kitare dhe ajo me dajre.

Nuk dihen ende nëse kjo foto do ti paraprijë ndonjë bashkëpunimi në javët në vijim.

mariza