FOTO/ Shokon Rezarta Shkurta në studion e Ermal Mamaqit: “Enver Hoxha i nevojitej Shqipërisë…!”

Rezarta Shkurta, ish-Miss Durrësi, ish këngëtare dhe modele, prej kohësh e shndërruar në një fotografe, më në fund ka vendosur të rikthehet sërish në ekran pas tre vitesh, nga momenti i largimit të saj, shkruan Syri.net.

Dhe këtë rikthim kishte zgjedhur ta bënte në Studion e emisionit “Xing me Ermalin”, por ku më shuam se sa si Rezarta, ajo foli si Nexhmie Hoxha.

Me të vënë këmbën në studio ka lënë me gojë hapur gjithë shqiptarët, kur deklaroi se “Për atë kohë që jetoi e punoi në këtë vend, Enver Hoxha i nevojitet Shqipërisë”.

Duhet t’ju kujtojmë se Rezarta është nisja e nipit të ish-diktatorit të Shqipërisë, Ermal Hoxhës, i cili prej rreth tre vitesh në burg, pasi u arrestuar si pjesë e një grupi kriminal që merrej me trafikun e drogës dhe kishte ndërtuar një laborator kokaine në Xibrakë.