Fotografi britanik i modeleve nudo gjendet i vdekur në Paris

Fotografi britanik David Hamilton, i njohur për imazhet nudo që realizon me modelet e reja, është gjetur i vdekur në Paris.

Trupi i tij u gjet i pajetë në shtëpinë e tij. Ai ndërroi jetë në moshën 83-vjeçare dhe më herët është akuzuar për krime seksuale.

Që pas Luftës së II Botërore ai shkoi të jetonte në Francë pjesën e mbetur të jetës së tij.