Identifikohet shqiptari i vrarë në Janinë, ja emri

Policia greke ka identifikuar shqiptarin e vrarë në fshatin Kiparisia të Janinës, i cili u gjet mbrëmjen e sotme.

Sipas autoriteteve greke, shqiptari është Pandeli Sela 43 vjeç.

Ky i fundit ishte zhdukur përpara disa ditësh dhe ishte denoncuar në polici nga familjarët.

Nga ekspertiza rezulton se shqiptari është vrarë, pasi në trupin e tij u gjetën plagë të shkaktuara nga armë zjarri.