Kapen 180 kg drogë nga Shqipëria, në pranga dy greke

Policia greke ka zbuluar një sasi prej 180 kg kanabis në një automjet që vinte nga Shqipëria. Në pranga janë vënë dy shtetase greke, të moshave 33 dhe 26 vjeç.

Dy shtetaset greke thanë për Policinë se drogën e kishin e marrë në Shqipëri. Ato janë arrestuar dhe akuzohen për trafik ndërkombëtar droge.