Kapet shqiptari me 64 kg drogë, po e trafikonte në Greqi

Kapet në flagrancë një shqiptar me 64 kg marijuanë në makinë, teksa ishte duke kaluar kufirin me Greqinë.

Burime policore bëjnë me dije se droga u kap nga policia greke në Kostur dhe në pranga u vu një shqiptar 40-vjeç.

“Ai e kishte marrë drogën në kufirin e gjelbër me qëllim futjen në brendësi të tokës greke”- njofton policia.

Sipas saj, në mjet u sekuestruan 4 canta me 28 pako me 64 kg 150 gram marijuane si dhe u sekuestrua 1 celular dhe 5 karta SIM.