Kërkohej prej 2 javësh, gjendet i vdekur në pyll 57-vjeçari

Trupi i pajetë i një 57-vjeçari është gjetur pasditen e djeshme në një pyllë në Mallakastër.

Burime nga policia thanë se në vendin e quajtur “Pylli i fshatit Kalenjë”, Mallakastër, është gjetur nga një bari i fshatit Kalenjë kufoma e 57-vjeçarit Sh. D., banues në fshatin Kalenjë, Mallakastër, (i shpallur në kërkim për largim nga banesa pa adresë më datën 14 nëntor 2016).

Nga veprimet e para hetimore dhe këqyrja e jashtme e kufomës, e cila është e dekompozuar, dyshohet se vdekja ka ardhur për shkaqe aksidentale.

Dosja i ka kaluar Prokurorisë së Fierit për vlerësim.