Kolumbi / 75 të vdekur, 6 të mbijetuar

Gjashtë persona i kanë mbijetuar tragjedisë në Kolumbi, të paktën kështu raportojnë mediat botërore

Sipas mediave botërore, 75 persona kanë vdekur dhe vetëm gjashtë kanë shpëtuar pas rrëzimit të aeroplani i cili ishte duke bartur skuadrën braziliane të futbollit, Chapecoense.

Lajmin e bëri të ditur shefi i policisë lokale në Antoquila , që duket se tani i kanë ndërprerë edhe kërkimet në aeroportin Medellin, për shkak të reshjeve të shiut