Ky gjyqtar drejton ‘El Clasicon’ e parë për këtë sezon

Gjyqtari Clos Gomez do të drejtojë drejtësinë në El Clasico ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit

Federata spanjolle e futbollit ka njoftuar se Clos Gomez do të ndajë drejtësinë me 3 dhjetor, në El Clasicon ndërmjet Barcelonës dhe Real Madridit.

Gomez ka drejtuar 27 ndeshje të Real Madridit, ku ata kanë shënuar 18 fitore, kanë barazuar 5 herë dhe janë mposhtur 4 herë.

Barcelona në anën tjetër ka bilanc më të mirë, pasi në 29 ndeshja, ka shënuar 17 fitore dhe ka 3 barazime, duke mos pësuar asnjë humbje.