Lajthit Edi Rama? Bundestagu gjerman në varësinë e Bashës. Ja çfarë i kërkon….

Më në fund kryeministri Edi Rama e ka nxjerrë kokën, duke sulmuar kreun e opozitës, Lulzim Basha në lidhje me deklaratat e djeshme të deputetit gjerman, Gunter Krichbaum në lidhje me kushtet e reja për hapjen e procesit të negociatave.

E duket se deklaratat e djeshme se procesi i hapjes së negociatave të integrimit është shtyrë për të paktën pranverën e vitit 2018 ia ka humbur llogjikën Ramës, i cili sot ka akuzuar kreun e PD-së, Lulzim Basha se ka kapur skutave deputetin Krichbaum për të sharë Shqipërinë.

“Lulzim mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë po lexo rekomandimin e qartë të BE dhe zhblloko Vetingun!”, shkruan në profilin e tij kryeministri i Shqipërisë, i cili edhe paradite akuzoi PD-në se është duke bllokuar integrimin e vendit.