Maqedoni, nuk gjeti shishen e rakisë në shtëpi, i riu rreh nënën

Një rast dhune, disi i rrallë, është shënuar në Maqedoni. Një 31-vjeçar me inicialet P.M nga Bardovca e Shkupip ka rrahur dje nënën e tij me inicialet V.M..

Sipas mediave lokale, kur 31­-vjeçari është kthyer në shtëpi, nuk ka gjetur shishen e rakisë.

Raportohet se djali i ri në moshë, P.M., ka ushtruar dhunë ndaj nënës së tij, duke e goditur me grushte dhe me shqelma në fytyrë, pasi nëna nuk i kishte blerë një litër raki.