Parashqevi Simaku, ja FOTOT e fundit të këngëtares përpara se të ‘zhdukej’

E bukur dhe e talentuar. Këngëtarja Parashqevi Simaku fitoi shumë lehtë zemrat e shqiptarëve dhe u bë një nga këngëtaret më të famshme në Shqipëri falë zërit të saj melodioz.

Por me ardhjen e demokracisë, Parashqevia u largua për në SHBA por nuk hoqi dorë nga karriera muzikore.

Por një sëmundje, paralizë faciale, e detyroi at që në moshë shumë të re të largohej nga skena. Ajo është një nga këngëtaret më të bukura dhe të arritura në Shqipëri.

Këto janë disa nga fotot e fundit të këngëtares që janë postuar nga ajo, pak kohë para se të “zhdukej”.

Parashqevia është një talent që i mungon skenën dhe këngës shqiptare.