Partia Popullore Europiane mesazh urimi në gjuhën shqipe: Gëzuar Ditën e Pavarësisë!

TIRANE- Partia Popullore Europiane ka uruar sot gjithë shqiptarët për festën e Pavarësisë. Me anë të një postimi në rrjetin social ‘Twitter’ EPP nuk ka nguruar të urojë edhe në gjuhën shqipe.

“Urimet më të mira Shqipërisë që po feston 104 vjetorin e shpalljes së pavarësisë nga Perandoria Osmane. Gëzuar Ditën e Pavarësisë”, citohet në urimin e EPP-së. Po ashtu, Partia Popullore Europiane ka ilustruar urimin me një flamur kombëtar kuq e zi dhe një pamje nga Tirana.