Prizren, ia thyen xhamin e veturës dhe vodhën para e stoli ari

Dje në Prizren persona të pa njohur e kanë thyer xhamin e një veture (pronë e një mashkulli), dhe nga aty i kanë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari e argjendi.
“Prizren, 25.11.2016-07:00. Viktima mashkull K/Shqiptar ka raportuar se persona të panjohur gjatë natës i kanë thyer xhamin e veturës dhe nga aty i kanë vjedhur para të gatshme dhe stoli ari dhe argjendi. Lidhur me rastin është njoftuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet në raportin e policisë