Rama-Bashës: Mos kap skutave deputetë të huaj, zhblloko Vettingun!

Kryeministri Edi Rama i ka bërë një thirrje kreut të opozitës, Lulzim Bashës që të zhbllokojë Vettingun.

Me anë të një mesazhi në rrjetin social ‘Facebook’, Rama la të nënkuptuar se reagimi i djeshëm i deputetit të Bundestag-ut Gjerman, Gunther Krichbaumkreut, ishte ndikuar nga opinioni i Bashës. Ndër të tjera ai i bëri thirrje Bashës që të lexojë qartë rekomandimin e BE. “Lulzim mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë po lexo rekomandimin e qartë të BE dhe zhblloko Vetingun!”, theksoi Rama.

I dërguari i partisë së kancelares Angela Merkel, kreu i grupit parlamentar të CDU/CSU, zbuloi dje 7 arsye pse Gjermania nuk do të jetë pro hapjes së negociatave të Shqipërisë me BE.

Vijon…