Rama takon kreun e Bundestagut: Shprehje e qartë e mbështetjes së Gjermanisë për Shqipërinë

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel priti këtë të hënë Kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama në një vizitë zyrtare në Berlin. Merkel u shpreh e vetëdijshme për përpjekjet që duhet të bëjë Shqipëria si dhe për mbështetjen e mëtejshme që duhet të japë Gjermania në procesin e integrimit në BE.

Ndërsa kryeministri Rama, në fjalën e tij tha se e pranon kushtin e BE-së, që sipas tij është zbatimi i reformës në drejtësi.

Teksa në një postim në rrjetet sociale, Rama ka shkruar edhe për takimin me Presidentin e Bundestagut Lammert.

“Edhe në takimin me Presidentin e Bundestagut Lammert mirëkuptim i plotë dhe shprehje e qartë e mbështetjes së Gjermanisë për Shqipërinë”, shkruan Rama.