Shkova me lot në funeralin e shoqes së ngushtë, por përfundova duke kryer marrëdhënie me…

Ndonjëherë gabimet në jetë mund ta ndryshojnë krejtësisht rrjedhën e saj dhe asgjë më nuk është si më parë. Megjithatë kësaj gruaje e cila e tradhtoi të shoqin nuk i ndodhi asgjë përveç faljes së tij.

Por, pavarësisht kësaj ajo nuk ktheu faqe në të kaluarën e saj dhe pikërisht në ceremoninë mortore të shoqes së ngushtë përfundon duke bërë seks me ish dashnorin e dikurshëm, tradhton për të dytën herë. Ajo vendos që historinë e jetës së saj ta ndajë me të gjithë prandaj i shkroi psikologes së ‘’The Sun’’.

Ja historia e plotë e gruas:

Unë kam bërë seks me të dashurin tim, të cilin e kam takuar në një ceremoni mortore, edhe pse ai më braktisi një herë.

Edhe kështu, unë sërish dua që të jem në krahët e tij.

Ky djalë ishte martuar me një mikeshën time dhe ne shumë herë dilnim bashkë. Ai është 38 vjeç. Kur ata u ndanë ai filloi më të vinte rrotull duke më ftuar për kafe dhe për të folur.

Burri im punonte larg kështu që ne nuk e kishim të vështirë të takoheshim por edhe për të bërë disa gjëra më shumë.

Unë jam 41 vjeç dhe prej 18 vjetësh jam e martuar me një burrë shumë të mirë dhe të ndershëm. Por jam mërzitur me shumë gjëra.

Unë u largova në mënyrë që të jem afër të dashurit tim, por herë pas here shkoja fshehurazi për të parë burrin dhe fëmijët e mi, edhe pse ata më përbuznin për atë që kisha bërë.

E kisha gënjyer të dashurin sepse ai është xheloz dhe nuk do të pranonte që unë të kisha dy njerëz në jetën time.

Por në një moment ai e kuptoi që unë kisha një familje dhe më la.

Për fat të mirë u ktheva sërish te burri.

Mendova se ky ishte fundi i kësaj historie, derisa u përballa sërish me ish të dashurin tim në funeralin e një mikeshe të përbashkët.

Ajo që vdiq ishte shumë e re dhe vdekja erdhi në mënyrë shumë të papritur. Unë isha shumë e pikëlluar dhe nisa të qaj kur ai (ish i dashuri) më mori sërish në krahë.

Nisëm të kontaktojmë sërish dhe më kërkoi të takoheshim. Në fillim nuk pranova, por pastaj si një budallaqe u binda dhe shkova në shtëpinë e tij.

Seksi me të ishte i mrekullueshëm, por më vonë i dashuri im doli që ishte një mizor i vërtetë. Nuk mund ta përsëris se sa emri nisi të thoshte gjatë kësaj kohe.

Dua ti jap fund sa më shpejt kësaj lidhje. Jam duke u sjellë si një adoleshente e vërtetë, ndërkohë që duhet të bëja veprimet e një gruaja inteligjente.

Gjatë gjithë kësaj kohe burri më ka qëndruar pranë. Ai më do shumë, por unë ende nuk e di se çfarë po bëj.

Përgjigjja e psikologes

Përqendrohu në jetën seksuale me burrin dhe dëshira e madhe për ish të dashurin do të zvogëlohet.

Keni humbur kënaqësinë seksuale, por jo njeri- tjetrin.

Ti e di shumë mirë që ai (ish i dashuri) është një njeri i pakëndshëm që të bëhet pjesë e jetës tënde.

Nga ana tjetër burri jot është i dashur dhe besnik. Në fund të fundit ai të do akoma.

Pra bëj një jetë më të mirë për veten tënde me të.