Shkurte Fejza sot feston ditëlindjen, ja sa vjeç i mbushë (Foto)

Ylli i muzikës popullore Shkurte Fejza, sot feston ditëlindjen.

Ylli i muzikës popullore Shkurte Fejza, sot feston ditëlindjen.

E para që e ka uruar Shkurte Fejzën, ka qenë vajza e saj Gresa, e cila përmes rrjeteve sociale ka shkruar një urim mjaftë të veçantë për nënën e saj.

“Urime ditlindjen e shtrenjta ime Nënë, ke qenë dhe do mbetesh gjithmonë model për mua.Të dua shume”, ka shkruar Gresa për ditëlindjen e nënës së saj, transmeton “Magazina.al”

Ndryshe, këngëtarja e cila feston sot 55 vjetorin e lindjës ka më shumë se 40 vite në skenë.