Shoqërohen në polici dy aktivistët e Vetëvendosjes që i bënë grafitet për Deharin

Policia e Kosovës nga rajoni i Mitrovicës, gjatë ditës së sotme i ka intervistuar dy aktivistë të Lëvizjes Vetëvendosje në Vushtrri. Të njëjtit para dy ditëve kanë shkuar në murët e këtij qyteti grafitë me fytyrën e aktivistit të ndjerë të kësaj partie, Astrit Dehari.

Dy aktivistët e LVV’së, nga Vushtrria pas intervistimit nga prokurori janë liruar në procedurë të rregullt.

“Dy persona janë shoqërur për intervistim në polici, të njëjtit janë intervistu dhe janë liru”, ka thënë për Gazetën Express, zëdhënësi i policisë Avni Zahiti.