Sot 29 Nëntori, Rama dhe Meta bëjnë homazhe në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit

Kryeministri Edi Rama, aleati i tij Ilir Meta dhe kabineti qeveritar kanë bërë homazhe sot në Varrezat e Dëshmorëve të Kombit me rastin e 29 Nëntorit, Ditës së Çrimit të Atdheut. Në homazhe ka marrë pjesë edhe Prefekti i Tiranës, Sadi Vorpsi dhe kryebashkiaku Erion Veliaj.

Sot mbushen 72 vjet nga çlirimi i vendit nga pushtuesit nazi-fashistë.