Stefano Pioli: Bëmë një lojë të mirë, meritonim më shumë se barazimi

Stefano Pioli, cili debutoi në stolin e Interit, është shprehur tejet i lumtur me pikën e fituar në “San Siro” ndaj Milan

Për këtë, trajneri i Interit, u shpreh tejet i lumtur, duke thënë se skuadra e tij mori një pikë me mërit – pasi nuk e meritoi të humbiste.

“Jam i lutmur me golin e vonshëm dhe që morëm një pikë, pasi nuk e merituam të humbnim”, tha fillimisht Pioli.

“Bëmë një lojë të mirë ku pash shumë gjëra pozitive, por duhet ende të përmirësohemi”, shtoi ai.

“E dinim se nuk do të jetë një natë perfekte, por kërkova nga lojtarët që të jenë të përkushtuar dhe të luajnë me zemër”, përfundoi trajneri i ri i Inter.