Studenti: Kemi frikë të kthehemi se na urojnë ‘Suksese në jetë’. Si përgjigjet Rama

Pas videos kur shfaqej ministri i Shendetësisë Ilir Beqaj, teksa pushonte nga puna me një ‘suksese në jetë’, vartësin e tij pse nuk shkoi në mbledhje partie, rrjeti është pushtuar nga ironitë dhe akuzat.

Komentet i kanë shkuar edhe vetë kryeministrit, në faqen e tij në Facebook.

Në një video që Rama ka postuar, si shembull të emigrantëve që kthehen të investojnë në vend, pas përvojës së marrë jashtë, një i ri i kujton pikërisht fatin që mund të kenë ata që vijnë, nëse nuk respektojnë rregullat e partisë. Pas kësaj, nuk ka munguar edhe vetë reagimi i Ramës.

Komentet

Studenti: Z. Kryeminister çdo student Shqiptar që studjon jashtë deshiron ta sjellin eksperiencen e fituar në Shqiperi, por thjesht kemi frike që po Nuk morem pjese neper mbledhje të partisë, do na urojnë suksese në jete

Rama: Frika nuk eshte keshilltar i mire

Qytetari: Se ikin 1000 dhe kthet 1 nrm qe me shum per ate do flitet.

Rama: I ke numrat gabim Xhuljano

Qytetari: Un ktheva dhe une me mendje tè mire por diten e dyte kur me vodhen cantat nga makina mora avionin me vrap

Replika ka pasur mes Ramës e komentuesve edhe për çeshtjen e energjisë, ku ata ankohen se po shkatërrohen, pasi u fiken dritat vazhdimisht.

Qytetari: Bej ndonje pune se e ngordhe popullin per buke po leri fotot

Rama: Fraze me boshe e me te ulet se sa kjo e “ngordhjes se popullit per buke” nuk ka! Dhe me e bukura apo me e shemtuara eshte qe per kete lloj “ngordhjeje”, flasin ne emer te popullit komentatore me celular e me internet ne dore. Kjo quhet ngordhje per mend, jo per buke!

Qytetari: Mire po nderton qytetet po shiko fukarenjte zoti rama

Rama: Po pse a thua ndertimi i qyteteve nuk ka lidhje me luften ndaj fukarallekut dhe nderkohe megjithe ate goxha fuoristrade s’me dukesh as fukara e as zedhenes i fukarenjve i dashur Artur