Sulmi me armë në Universitetin e Ohajos, flitet për 7 të vdekur

Të paktën një person ka vdekur ndërsa 7 të tjerë janë plagosur në një sulm me armë që ka ndodhur në Universitetin e Ohajos.

Informacionet janë ende paraprake dhe të pakonfirmuara zyrtarisht. Mësohet se një person ka qëlluar me armë brenda në universitet.

Për momentin mediat thonë se studentët janë ende brenda universitetit teksa policia në vendngjarje është vënë në lëvizje për të kapur autorin.