I thyet dera dhe grabitet banesa e deputetit të PS. Ja çfarë kanë marrë

Një vjedhje ka ndodhur gjatë natës në Tiranë dhe pre e saj ka qenë banesa e një prej deputetëve socialistë.

Ngjarja ka ndodhur në rrugën “Myslym Shyri” pak metra larg drejtorisë së Policisë së Tiranës dhe mësohet se është zbuluar në orët e para të ditës së sotme në kryeqytet.

Sipas policisë, persona ende të paidentifikuar kanë grabitur banesën e deputetit socialist, Namik Kopliku.

Ata kanë dëmtuar derën kryesore të banesës dhe kanë hyrë në të, duke marrë para e bizhuteri me një vlerë të konsiderueshme parash