Tifozët kuqezi: Bojkotojmë ndeshjet në shtëpi të Kombëtares, stadiumin ta mbushin policët me kallash

Janë prej më shumë se një dekade në mbështetje të kombëtares shqiptare të futbollit dhe u kanë dhënë bukuri ndeshjeve të kuqezinjve. Por entuziazmi që sjellin në stadium “Tifozat Kuq e Zi” do të mungojë në takimet që Shqipëria do të luajë në Shkodër apo Elbasan, pasi grupimi më i madh i tifozëve të përfaqësueses ka vendosur të bojkotojë ndeshjet në vendin tonë.

Me një njoftim të publikuar në faqen e tyre në internet, tifozët e zjarrtë të kombëtares kanë bërë të qartë se nuk mund të durojnë më trajtimin absurd që u bëjnë autoritetet shqiptare në stadium apo jashtë tij, ndaj kanë marrë vendimin ekstrem.

Ata thonë se do të vazhdojnë ta mbështesin ekipin në takimet jashtë vendit, aty ku respektohen.