Tiranë, arrestohet shtetasi turk, refuzoi të kryente testin e alkoolit

Policia Rrugore e Tiranës ka arrestuar një shtetas turk pasi ka refuzuar të kryejë testin e alkoolit. Baki Tas, 29 vjeç, u ndalua pranë vendit të quajtur “Ushtari i Panjohur”, pasi po drejtonte automjetin në mënyrë të parregullt

Gjatë kontrollit fizik të tij, i është gjetur një thikë me hapje, me doreza. Pas mosbindjes, 29­-vjeçari është shoqëruar menjëherë në Komisariatin Nr.1 dhe më pas është shoqëruar në Spitalin e Traumes, ku i është marrë një sasi gjaku për të kryer analiza. Komunikata e Policisë: Më datë 26.11.2016 Shërbimet e Komisatiatit të Qarkullimit Rrugor të Policisë Tiranë kanë bërë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit: ­Baki Tas, 29 vjeç, me kombësi Turke dhe banues në Tiranë.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në vendin e quajtur “Ushtari i Panjohur” dyshohet të ketë qenë duke drejtuar mjetin e tij tip “Fiat” në mënyrë të parregullt, ku dhe është konstatuar nga shërbimet e Policisë Rrugore, të cilët i kanë kërkuar të bëjë testin e alkolit me pajisjen e Dragerit. Ky shtetas ka kundërshtuar dhe gjatë kontrollit fizik të tij, i është gjetur një thikë me hapje, me doreza. Pas mosbindjes së tij, ky shtetas është shoqëruar menjëherë në Komisariatin Nr.1 dhe më pas është shoqëruar në Spitalin e Traumës, ku i është marrë një sasi gjaku prej 3 Ç. Materialet iu kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë.