‘Topi i Atë’, Gareth Bale vjen me një deklaratë befasuese

Sulmuesi i Real Madridit, Gareth Bale ka thënë se nuk i intereson çmimi i ‘Topit të Artë’ por suksesi me klubin e tij.

Ndryshe nga Ronaldo i cili shpesh herë nuk ka fshehur ambiciet për trofeun më prestigjioz në rangun individual.

“Jam i nominuar për ‘Topin e Artë’ dhe kjo është një nder i madh për mua. Kjo është një njohje e punës së madhe dhe përkushtimin e kam bërë gjithë këto vite. Por fokusi im është për të fituar të gjitha trofetë me ekipet e mia, si me Uellsin dhe Real Madrid, kurse çmime individuale do të vijë më vonë”, ka deklaruar Bale për “Marca”.

Image