Turistja përdhunohet në Dubai, por më pas i ndodh diçka më e rëndë

Një turiste britanike dyshohet se është përdhunuar nga dy britanikë teksa pushonte në Dubai. Ajo bëri denoncimin në polici, por e çuditshmja është se tani 25-vjeçarja po përballet me burgun, pasi akuzohet për marrëdhënie jashtëmartesore.

 

Vajza i tha policisë se ajo është sulmuar nga dy burra britanikë në Emiratet e Bashkuara Arabe muajin e kaluar, por në vend që të trajtohej si viktimë, ajo është futur në burg pasi dyshohet për marrëdhënie seksuale jashtëmartesore, shkruan The Sun.

 

Familja e saj ka kërkuar nga autoritetet britanike të zgjidhin çështjen dhe të gjejnë fajtorët, por deri tani asgjë nga këto nuk ka ndodhur.

 

Vajza e përdhunuar nga Birmingam është në liri me kusht pasi pagoi garancinë, por i duhen 24 mijë paund që të paguajë tarifat e gjyqit.

 

Gruaja dyshohet që të jetë e martuar, por nuk është e qartë nëse është divorcuar apo jo ndaj rasti i saj është shpërndarë kudo dhe ka habitur shumë njerëz, por jo vendasit, pasi për ta seksi jashtë martesë dënohet me shumë vite burg.