VIDEO/ Fituesja e Eurovisionit vjen në Shqipëri?

Në prag të edicionit të 55 të “Festivalit të Këngës” në RTSH, kanë nisur të përmenden emra për të ftuarin special.

Një nga emrat i cili ka qarkulluar në rrjetet sociale si e ftuar speciale, ka qenë fituesja e sivjetme e  festivalit evropian, ukrainasja Jamala.

Por lajmet se Jamala do të vij në Shqipëri, janë pjesërishtë të vërteta, pasi ajo është parë si mundësi nga organizatorët e festivalit shqiptarë për të kënduar në natën finale të festivalit në RTSH.

I kontaktuar nga “Magazina.al”, Drejtori i Marrëdheniëve me Jashtë Kleart Duraj, ka thënë se ajo është ftuar por për shkak të angazhimeve të shumta nuk do të vij dot në Shqipëri.

“Ne e kemi ftuar por ajo është e impenjuar dhe nuk vjen dot”, ka thënë Duraj.

Ai shtoi se RTSH është në bisedime me disa nga emrat e njohur që lidhen me “Eurovisionin”  për ta sjellë një mysafirë speciale për “Festivalin e Këngës” i cili do të mbahet më 21,22 dhe 23 dhjetor.