VIDEO/ A janë Rooney dhe Ibra shpëtimtarët e Mourinhos?

Kur Manchesteri udhëtoi për në Swansea, Ibrahimoviç kishte 6 ndeshje radhazi që nuk shënonte për Unitedin, dhe kishte shënuar vetëm një gol në 11 ndeshjet e fundit.

Ndërsa për Wayne Rooneyn ishte ndeshja e parë si titullar që prej shtatorit. Në këtë ndeshje anglezi dha tre asistime (një për Pogban) ndërsa Ibrahimoviç shënoi dy gola.

Në ndeshjen ndaj Arsenalit e cila përfundoi 1-1 të dy lojtarët nuk u aktivizuan. Ndërsa në fitoren e mbrëmshme 4-0 ndaj Feynordit ishin ndër më të mirët në fushë ku Rooney shënoi gol ndërsa Ibra asistoi.

https://youtu.be/RNDgrkytUec