Video/ Montreal-Toronto, e pabesueshme, ja çfarë ndodh në stadium

Ndeshja mes Montreal dhe Torontos nuk ka filluar me kohë për një arsye qesharake.

Besoni ose jo, fillimi i takimit mes Montreal dhe Torontos është shtyrë për më shumë se gjysmë ore, pasi njëra nga zonat e portierit, gjashtëmbëdhjetë metërshit, ishte dukshëm më i vogël.

Punëtorët e stadiumit janë munduar t’i fshijnë vijat e bardha, dhe të vendosin të rejat përsëri, përcjell Express.

Not something you see every day – match delayed because penalty box was painted too narrow. #MTLVTOR pic.twitter.com/tbY8158zob

— ESPN FC (@ESPNFC) November 23, 2016