VIDEO/ Zbardhen pamjet e vrasjes së të moshuarës italiane nga i riu shqiptar. Ja emri i tij

Janë zbardhur detaje të reja në lidhje me vrasjen e 71-vjeçares Rosa Maria Radiçi në vilën e saj, ngjarje e ndodhur më 13 nëntor.

Policia e Barit ka ndaluar një të ri shqiptar, 29-vjeçari Ogert Laska është prangosur nën akuzën e vrasjes.

Vrasësi i dyshuar u mbajt në komisariat për disa orë, e njihte familjen e Rosa Maria dhe duket s e ka vepruar nga hakmarrja personale.

Shqiptari ishte një ish-punonjës në picerinë e drejtuar nga djali i viktimës dhe që ishte mbyllur një muaj më parë për arsye ende të paqarta.

Shqiptari megjithatë punonte në kopshtin e luleve të shtëpisë së viktimës dhe tha se e kishte vrarë 71-vjeçaren pasi e kishin pushuar nga puna.