VIDEOJA/ Kush është 11-vjeçarja që po thyen internetin me talentin e saj në patinazh

Videoja e një fëmije që patinon dhe kalon pengesa të komplikuara është duke qarkulluar dhe duke kapur vëmendjen e  mijërave njerëzve në Internet.

Videoja tregon 11-vjeçaren Sofia Bogdanova gjatë një interpretimi të saj në Kupën e Botës në Çeki në stilin e lirë, mbajtur në gusht 2012, ku ajo fitoi vendin e parë në kategorinë e të rinjve. Sofia tha atëherë në një intervistë se ishte stërvitur 5 herë në javë për konkursin