Vrasje në tentativë nga fëmijët e shkollës fillore në Prishtinë

Policia e Kosovës ka njoftuar një djalë dje ka goditur me thikë dy djem të tjerë dhe që të gjithë ishin në shkollën fillore.

“Raportohet se i dyshuari mashkull, shqiptar, i moshës së mitur, ka sulmuar fizikisht duke i therur me thikë dy viktimat meshkuj, shqiptarë, po ashtu të moshës së mitur, që të gjithë nxënës të shkollës fillore ku dhe kishte ndodhur ngjarja”, thuhet në raportin policor, transmeton Koha.net.

Viktimat, sipas raportit policor, kanë pësuar lëndime trupore dhe janë dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit është liruar.